Mīlestība ir burvestība, kas savieno visu. Šri Šri Ravi Šankars

Jaut.: Gurudži, gaisotne šajā satsangā ir tik jauka. Kāda burvestība tajā slēpjas?
Šri Šri Ravi Šankars: Es zinu tikai vienu burvestību – mīlestību. Tā ir burvestība, kas savieno visu.
Jaut.: Gurudži, kāpēc cilvēki novēršas no reliģijas un kultūras?
Šri Šri Ravi Šankars: Palūkojieties uz šo sajūsmināto ļaužu pulku šeit. Redzot šo pulku, es to nejūtu.

Ja mēs iesim reliģijas ceļu, arī citi darīs to pašu. Jaunatne novēršas no reliģijas dēļ veida, kā tā tiem tiek izrādīta. Cilvēkiem, kas pārstāv reliģiju, trūkst smaida sejās, no viņiem neplūst līksme.
Tajā pat laikā reliģijai ir jābūt lietišķai, tādai, ko var iekļaut mūsu dzīvēs. Nav nevienas tik līksmes pilnas kultūras kā Indijas kultūra.

Jaut.: Kā cilvēks var zināt, kas ir viņa īstais Guru?
Šri Šri Ravi Šankars: Es iesaku pārāk neraizēties par to, kurš ir īstais, un kurš nav. Raugiet, kas jums ir vajadzīgs. Saņemiet zināšanas un tad turpiniet virzīties uz priekšu. Mūsu dienās ir ļoti daudz Guru, un jums ir jāvirzās uz priekšu, lai kļūtu par vienu no viņiem. Jūs neesat zemāki par katru no viņiem. Bet mums ir jāapgūst līdzsvarota pieeja. Nedrīkst būt ne vainas sajūtas, ne pašpārmetumu, nedz iedomības vai lepnības. Garīgajā ceļā nedrīkst būt neviena no šādām attieksmēm. Katrā tādā veidā ir tikai zaudējums. Un tādēļ cilvēkam ir jāvirzās pa šo vidusceļu.

Jaut.: Gurudži, jaunatne mūsu dienās ir vīlusies dēļ jucekļa sabiedrībā un pērkamības politikā. Ko tu varētu teikt jaunatnei?
Šri Šri Ravi Šankars: Visai jaunatnei ir jāceļas kājās un jāsāk kopīgi virzīties uz priekšu. Kad jūs darbojaties visi kopā, tad nav tāda uzdevuma, ko nevarētu paveikt.

Jaut.: Gurudži, Orissas pavalstī gatavojas nodibināt Šri Šri universitāti. Kā mēs varam iesaistīties un dot labumu?
Šri Šri Ravi Šankars: Galvaspilsēta Bhubanešvara nav tālu no šejienes. Jums ir jāpievienojas un jādarbojas līdzi. Es ielūdzu uz turieni jūs visus. Sūtiet savus bērnus tur mācīties, un arī paši apmeklējiet to vietu. Tā nav mana universitāte, bet jūsu.

Jaut.: Arī šis jautājums būs par izglītību. Vai tu, lūdzu varētu pastāstīt par sākotnējo izglītību?
Šri Šri Ravi Šankars: Sākotnējās izglītības darbs notiek un turpināsies. Mēs nodrošinām apmācību par skolotājiem arī studentiem visās skolās. Arī vecāki tiks iesaistīti jogā, prānajamā un meditācijā.

Jaut.: Es esmu uzbudināts – vai man jālieto Ajurvēdas zāles?
Šri Šri Ravi Šankars: Mums noteikti ir jāapgūst noteiktas lietas no Ajurvēdas. Kad uznāk gremošanas traucējumi, mūs uzbudina daudzas lietas. Kad nav līdzsvarā visas ķermeņa iekšējās kustības (vatta) vai metabolisms (pitta), tad prātā nāk daudz domu. Ir Triphala (Ajurvēdas zāles), kas izlīdzsvaro trīs ķermeņa nesaskaņotības. Ir labi lietot Triphala vienu – divus mēnešus. Tu vari ieņemt vienu – divas tabletes vai vienu karoti Triphala pulvera pirms gulētiešanas. Tas paaugstina enerģijas līmeņus ķermenī. C vitamīns arī nodrošinās tavu imunitāti. Dažkārt parastie (allopathic) ārsti izraksta zāles uz 15-20 dienām, un tās nelabvēlīgi ietekmē aknas un ķermeni. Ir Devati, ko tu vari lietot. Tas ir ļoti iedarbīgs arī satraukuma dziedināšanai. Ajurvēdai piemīt šī īpatnība pielabot traucējumus un raizes bez kādiem blakusefektiem. Un tāpēc mums ir jāapgūst Ajurvēda. Tie visi ir mājas līdzekļi, un cilvēkiem ir tos jātur pie sevis. Un kad dažkārt kāds traucējums ieilgst, tad noteikti ir jāapspriežas ar ārstu.

Orissa, 2.02.2010.
http://wisdomfromsrisriravishankar.blogspot.com/

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s