Mantras ir tās skaņas, kuras jūs dzirdat iekšēji meditācijas laikā, un to mērķis ir vest cilvēku atpakaļ uz viņa avotu. Šri Šri Ravi Šankars

Jaut.: Gurudži, Šivas un Krišnas dziesmu dziedāšana satsangā liek daudziem cilvēkiem brīnīties. Lai gan mēs uzsūcam ļoti daudz labu svārstību, tas vēl liek daudziem cilvēkiem domāt, ka mēs dziedam hinduistu dziesmas. Kādēc mēs dziedam tik daudzu Dievu dziesmas? Citu reliģiju cilvēki apjūk starp satsangas īsto nozīmi un mantrās slēpto simbolisko nozīmi.
Šri Šri Ravi Šankars: Mantras “Om namah shivaya” skaņa ietver visas piecas sastāvdaļas – Zemi, Ūdeni, Uguni, Gaisu un Ēteri (izplatījumu). Hinduisms nav reliģija kā tāda. Cilvēki to ir skandējuši gadu tūkstošiem. Mantras ir skaņas, kuras jūs dzirdat no dziļas iekšienes meditācijas laikā, un mērķis ir nest cilvēku atpakaļ uz avotu. Personas un attēlus cilvēki ir sākuši pievienot mantrām pēdējos laikos. Mantrām piemīt noteiktas svārstības/enerģija. Tās ir vispārējas.

“Marnah nath” lieto pat Latiņamerikas baznīcās. Tā tulkojums latīņu valodā ir ļoti līdzīgs sanskritam. Jo “Kungs” latīniski ir “nath”, un arī sanskritā vārds “nath” tiek lietots ar nozīmi “Kungs”. Tādējādi vārds “marnah nath”, kas nozīmē “Mans kungs”, ko lieto kristietībā, īstenībā ir sanskrita vārds.

Skandēšana sanskritā ir svētīga, jo sanskrits ir senākā cilvēkam zināmā valoda. Tai ir dziļa ietekme uz apziņu. Mēs labprāt pieņemam visas dziesmas – japāņu, korejiešu, spāņu. Katra dziesma, ko vēlaties dziedāt, ir vēlama. Dienvidamerikā mēs dziedam ļoti daudz dziesmu spāņu vai portugāļu valodās. Protams, Indijā katrs viegli saskaņojas ar senajām mantrām. Dziediet, kurā valodā vēlaties, bet kopā ar tām dziesmām ņemiet arī sanskrita dziesmas. Cik daudzi no jums sajūt kādas svārstības, dziedot un skandējot šīs mantras? (Visi piekrītot ceļ rokas). Tas ir acīmredzami. Skandējot Vēdas, jūs daudzreiz pat nezināt nozīmi, bet tam ir ietekme.

No rīta mēs veicām Rudra Abhishek, tas ir darīts tūkstošiem gadu. Mēs lietojam kristālu, pienu, jogurtu un ziedus utt.. Tas viss rada noteiktu ietekmi un izstaro apliecinošas svārstības.

Jaut.: Mēs esam ļoti daudz dzirdējuši par Šivratri (Šivas nakti). Kāda ir Šivratri nozīme?
Šri Šri Ravi Šankars: Mēs atrodamies vai nu miega vai nomoda, vai sapņu stāvoklī. Šiva ir ceturtais apziņas stāvoklis – meditācijas stāvoklis. Šajā īpašajā dienā, tieši pirms jauna mēness parādīšanās, cilvēki paliek nomodā cauru nakti un piedalās godināšanā – dievkalpojumā. Ticējums ir tāds, ka lai ko tu vēlētos, īstenojas. Vispārīgai sabiedrībai godināšanas nakts ir šī Šivas nakts. Viediem meklētājiem, kuri iet garīgo ceļu, godināšanas svētki ir ikkatra diena un ikkatra nakts.

Jaut.: Kādi ir pārdzimšanas nosacījumi? Kas uztur visu cilvēcisko būtņu raksturojumus? Kāpēc mēs neko neatceramies par mūsu bezķermenisko veidu?
Šri Šri Ravi Šankars: Nav ļoti grūti to uzzināt. Tev (tikai) ir jāveic mūžības norise, un tu varētu uzzināt.

Jaut.: Gurudži, kad mēs pieredzēsim kaut ko lielāku par Sudraba Jubilejas Svinībām?
Šri Šri Ravi Šankars: Vai mēs varam paveikt kaut ko vairāk kā Sudraba Jubileju? (Liels “jā” no klausītājiem). Jā, kāpēc gan ne? Nākošgad, 2011.gadā, Art of Living kustībai piepildīsies 30 gadi – trīs desmitgades. Redzēsim. Izdomāsim kaut ko. Domājiet jūs arī. Domas apvienosim.

Bangalores āšramā, 8.02.2010
http://wisdomfromsrisriravishankar.blogspot.com/

Skat. arī “Vai mantra ir vajadzīga meditacijai?”

http://www.dailymotion.com/video/xgehh7_buddhist-meditation-do-you-need-a-mantra-to-meditatey_lifestyle

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s