Jo garīgāks tu esi, jo dižāka ir saskaņa materiālajā dzīvē. Šri Šri Ravi Shankars

Es teiktu, ka jums, garīgiem mācekļiem, ir jāpiedalās šajā lietā. Labie cilvēki ir aizbēguši no politikas, it kā tā būtu netīra kanalizācijas caurule. Plūstot tik daudz netīrai kanalizācijai, mīļā Ganga (Gangaji) ir izzudusi. Politikā ir jāienes jaunas ievirzes, uz to mums visiem ir jāstrādā.

Šri Šri Ravi Šankars

Jaut: Gurudži, kā mēs varam zināt, vai attīstāmies garīgajā ceļā?
Šri Šri Ravi Šankars: Paskatoties atpakaļ, jūs atradīsit, kas neesat tie paši, kas iepriekš. Tā cilvēka vairs nav.
Ieraugiet, cik stipri esat kļuvuši!
Dažkārt prātā nāk doma, ka par spīti ļoti daudziem gadiem garīgos vingrinājumos (sadhana) es joprojām mēdzu dusmoties. Bet paskatiet, dusmu spēks ir daudz mazāks. Dažkārt uzpeld pagātnes iespaidi (samskaras). Tomēr, šajā ceļā jūs esat veikuši desmit soļus uz priekšu, tik daudz jūs atpakaļ neatslīdēsit. Jūs varat atslīdēt četrus soļus, nekad visus.
Mūsos notiek pastāvīgas pārmaiņas.
Mēs vairs neesam tie paši cilvēki. Ejot pa šo ceļu, pat ēzelis pievēršas Dievam, ko lai saka par cilvēku? (Is path par gadhe bhi chal chal kar khuda ho jaata hai to aadmi ki kya baat hai.)

Jaut.: Kā lai paātrina attīstību?
Šri Šri Ravi Šankars: Ja vēlaties paātrināt gaitu, klausieties zināšanas vēl un vēl. Izlasiet ik dienas vismaz vienu lappusi no Vašištas Jogas (Yoga Vashishtha – 5.-14.gs. reliģisks teksts, kas noderīgs hinduisma filosofijas izpratnei), Aštavakras (Ashtavakra Gita jeb Ashtavakra Samhita – senās Indijas viedā mācības). Turpiniet vekt biedrošanos – satsangas, kalpošanu, meditāciju.
Maldiem (maja) ir garas rokas, un to pievilkšanas spēks nebeidzas. Cilvēkam ir ar virves palīdzību jārauj sevi ārā no tās vilkmes. Garīgu meklētāju biedrošanās (satsang), garīgi meditācijas vingrinājumi (sadhana), īsts guru (satguru) – tas viss ir paredzēts tikai tam.

Jaut: Es parasti runāju patiesību, bet cilvēki par to dusmojas. Kas man būtu jādara?
Šri Šri Ravi Šankars: Runā taisnību, un runā arī patīkamo. Cilvēki dusmojas ne patiesības, bet skarbuma dēļ. Ja ir nepieciešams teikt rūgtu patiesību, sakiet to labvēlīgi. Jums nav jācērt dārzeņus ar cirvi.

Jaut: Kā lai mēs pieminam Dievišķo katrā elpas vilcienā?
Šri Šri Ravi Šankars: Dievišķais nav tik normēts, ka jums būtu To tādā veidā “jāpiemin”. Pieminēšana notiek. Nepiepūlieties pieminēt. Jāpūlas pieminēt būtu to, kas nav skāris jūsu sirdis. Kad sirds ir iedegusies, tad nav jāpiepūlas to pieminēt.

Jaut: Vai tu varētu pateikt par mīlestību?
Šri Šri Ravi Šankars: Nav iespējams, ka cilvēks nepazīst mīlestību. Tad viņa mīlestība ir izkropļojusies par naidu un raizēm. Ir gandrīz neiespējami runāt par mīlestību. Viedais Narads teica pavisam maz, un tad viņš teica, ka tā ir neizsakāma – Anirvačnijam (Anirvachniyam).

Jaut: Kā lai palielina dievbijību?
Šri Šri Ravi Šankars: Atveriet plaši savas ausis un klausieties. Jūs esat dievbijīgi un patiesi dievbijīgie. Pat nešaubieties par to. Ļaunums uzplijas no ārpuses. Iekšēji jūs esat vienoti ar Patiesību. Arī jūsu nodošanās ir patiesa nodošanās. Tā ir jādomā. Citādi šaubas par sevi pārvēršas vainas sajūtā, un tad jūs bojājat savu prātu. Virzieties ar pārliecību, ka es esmu patiesi dievbijīgs. Uzklausiet to ar vaļā ausīm.

Jaut: Krishna ki chaturta, Ram ki gambheeta (Valdnieka Krišnas draiskulīgums, Valdnieka Ramas nopietnība) … Gurudži, kuram sekot?
Šri Šri Ravi Šankars: Redziet, šeit nav nekādi pretinieki. Viņi nāca dažādos laikos, tā ka sacensības šeit nav. Viņi nāca, lai teiktu mums: “Visi mēs esam viens”. Šeit nav nekādas sadursmes, kurš ir labāks, kurš sliktāks; viss ir būtisks. Katram ir savs veids, vieta un laiks.
Tāpat kā jūs dziedat dažādas dziesmas dažādos dzīves gadījumos. Kāzās jūs nedziedat bēru dziesmas.

Jaut: Gurudži, kā saskaņot materiālo un garīgo dzīvi?
Šri Šri Ravi Šankars: Saskaņa jau ir. Jo garīgāki jūs esat, jo lielāka ir saskaņa materiālajā dzīvē.
Ar ko jūs vēlētos sadarboties? Ar līksmajiem un sajūsminātajiem, vai ar stīvajiem un nopietnajiem?
Visi mūsu ķermeņi rada svārstības. No dažiem cilvēkiem jūs vēlaties bēgt, kamēr ar citiem vēlaties pabūt kopā ilgāk. Viļņi, kas nāk no cilvēka, var atgrūst citus. Atrašanās garīgajā ceļā dara viļņus jaukus.

Jaut: Gurudži, vienmēr, kad Zeme ir apkrauta grēkiem, ir teikts, ka Dievs nonāks lejā. Šī ir Kali juga, kāpēc Dievs vēl arvien nenāk?
Šri Šri Ravi Šankars: Dievs ir jūsos. Laidiet Viņu ārā.
Ir pagājis ļoti daudz gadu, kopš esat nonākuši uz šīs planētas, un vēl arvien jūs neesat dzemdējuši Cilvēku sevī.
Log Kahte Hai Ishwar Nazar Nahi Aata
In Bando Se Poojho Ishwar Ke Siwa Kuch Najar Nahi Aata
Cilvēki mēdz teikt, ka nevar ieraudzīt Dievu. Pajautājiet cilvēkiem šeit – viņi nevar redzēt neko citu, kā Dievu.
Dievs nav aplūkošanas priekšmets. Viņš ir paredzētājs (seer). Tāpēc jogā ir teikts: “Nostiprinies paredzētājā.”
Shareer ko aram, man ko vishram, to ban gaye atmaram.
Sniedziet ķermenim mieru, prātam atslābinājumu, un jūs nostiprināsities savā ES (Patībā, Kodolā).

Jaut: Gurudži, politikā ir ļoti daudz korupcijas, pagrimuma, vai dzīves mākslai ir jāiejaucas politikā?
Šri Šri Ravi Šankars: Pārveidojumi un pārvaldība ir divas dažādas straumes. Ir būtiski, lai plūst abas straumes. Ja pārvaldnieks kļūst par pārveidotāju, un pārveidotājs par pārvaldītāju, tad apstāsies abi darbi.
Bet garīgums politikā ir jāienes. Ar korupciju ir jātiek galā. Kaut gan dažādām programmām ir piešķirti tūkstošiem kroru (crore – 10 000 000) rūpiju, tās cilvēkus nav sasniegušas vispār.
Es teiktu, ka jums, garīgiem mācekļiem, ir jāpiedalās šajā lietā. Labie cilvēki ir aizbēguši no politikas, it kā tā būtu netīra kanalizācijas caurule. Plūstot tik daudz netīrai kanalizācijai, mīļā Ganga (Gangaji) ir izzudusi. Politikā ir jāienes jaunas ievirzes, uz to mums visiem ir jāstrādā.

Rišikeša, 26.02.2010
http://wisdomfromsrisriravishankar.blogspot.com/

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s