Raksts. Idriss Šahs. No “Austrumu domātāji”

Sūfijam no Nakšbandi Ordeņa vaicāja:
“Jūsu Ordeņa nosaukums nozīmē: “Cilvēki, kas veido Rakstu”. Kas tas ir par rakstu, ko jūs veidojat, un kāds no tā labums?”
Viņš ir atbildējis:
“Mēs darām dižu rakstu veidošanas darbu, un tas ir ārkārtīgi lietderīgi. Lūk līdzība par kādu tādu rakstu:
Netaisnīgi ieslodzītam skārdniekam atļāvuši saņemt lūgšanu paklāju, ko audusi viņa sieva. Ik dienas viņš ir uz tā gūlies lūgsnā, un pēc kāda laika teicis saviem cietumsargiem:


“Esmu nabags un bezcerībā, bet arī jūs saņemat nabadzīgu atalgojumu. Bet es esmu skārdnieks. Atnesiet man metālu un instrumentus, es tad darināšu sīkas lietiņas, kuras jūs varēsit pārdot tirgū, un visi gūsim labumu.
Sargi piekrituši, un drīz viņi un skārdnieks sākuši saņemt naudu, par kuru pirkuši ēdamo un vajadzīgas lietas.
Reiz sargi, piegājuši pie kameras, pamanījuši, ka durvis vaļā un ieslodzītā nav.
Pēc daudziem gadiem, kad atklājies skārdnieka nevainīgums, cilvēks, kas viņu bij ielicis cietumā, jautājis, kā viņam izdevies izbēgt; kādu burvestību viņš ir lietojis. Tas atbildējis:
“Viss noslēpums ir rakstā un rakstā, kas ir raksts rakstā. Mana sieva ir audēja. Viņa ir sameklējusi cilvēku, kurš ir darinājis kameras durvis, un paņēmusi no viņa zīmējumu. Viņa ir to uzaudusi paklājā, kuram es pieskāros piecas reizes dienā, veicot lūgsnu. Es strādāju ar metālu, un raksts likās atgādinām atslēgas uzbūvi. Izdomāju lietiņu darināšanas plānu, lai iegūtu materiālu atslēgai – un izbēgu.”
“Tas – teicis Nakšbandi Ordeņa sūfijs – ir viens no veidiem, ar kuru palīdzību cilvēks var atbrīvoties no sava atkarīguma varas.”

No angļu valodas tulkojis H.B.Nomadovs
http://bazar-vokzal.net/newsroom/thinkers/think1.htm

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s