Dažas acu vingrinājumu virknes.

ĪPAŠI VINGRINĀJUMI ACU SLIMĪBU NOVĒRŠANAI

 1. Sākuma stāvoklis – sēdus. Stipri samiegt acis uz 3-5 sekundēm, tad atvērt uz 3-5 sekundēm. Tā atkārtot 6-8 reizes. Nostiprinās plakstiņu muskuļi, uzlabojas asinsrite, atslābinās muskuļi.
 2. Sākuma stāvoklis – sēdus. 1-2 minūtes stipri mirkšķināt. Uzlabojas plakstiņu asinsrite.
 3. Sākuma stāvoklis – stāvus. Skatīties tieši uz priekšu 2-3 sekundes, tad pārnest skatu uz izstieptas rokas pirkstu, ko tur 20-30 centimetrus no acīm iepretim sejas viduslīnijai, un skatīties uz pirkstu 3-5 sekundes., tad roku nolaist. Tā atkārtot 10-12 reizes. Mazinās nogurums, tiek atvieglināta skatīšanās tuvā attālumā.
 4. Sākuma stāvoklis – stāvus. Izstiept roku uz priekšu, skatīties uz izstieptās rokas pirkstgalu, iepretim sejas viduslīnijai, tad lēnām tuvināt pirkstu sejai, nenolaižot no tā acis, līdz pirksts sāk dubultoties. Tā atkārtot 6-8 reizes. Tiek atvieglināta skatīšanās tuvā attālumā.
 1. Sākuma stāvoklis – sēdus. Aizvērt acis, masēt plakstiņus ar pirksta apļveida kustībām. Atkārtot 1 minūti. Tiek atslābināti muskuļi, un uzlabojas plakstiņu asinsrite.
 2. Sākuma stāvoklis – stāvus. Izstiept roku pa labi, lēni virzīt pussaliektas rokas pirkstu no labās uz kreiso pusi un, negriežot galvu, sekot ar acīm pirkstam. Tā atkārtot 10-12 reizes. Nostiprinās acu horizontālās darbības muskuļi, uzlabojas to koordinācija.
 3. Sākuma stāvoklis – stāvus. Ar katras rokas trim pirkstiem vieglu uzspiest augšējam plakstiņam, pēc 1-2 sekundēm noņemt pirkstus no plakstiņiem. Tā atkārtot 3-4 reizes. Uzlabojas acs iekšējā šķidruma aprite.

http://do.rkc-74.ru/file.php/11/K_voprosu_o_sokhranenii_zrenija/rabota.doc

ACU KUSTĪBAS

Ar acu kustību palīdzību varam uzlabot arī smadzeņu darbību. Strauji kustinot horizontāli acis, no labās uz kreiso pusi un atpakaļ, var uzlabot atmiņu. Tikai pusminūti veicot šādas kustības, cilvēki vēlāk atcerējās vairāk vārdu no eksperimentāli izsniegta saraksta nekā tie, kuri kustības neveica vispār vai kustināja acis vertikāli.

Daudziem cilvēkiem redze ar laiku pasliktinās, jo aci kustinošie muskuļi atslābst – mēs neizmantojam redzi maksimāli visas dzīves laikā.

… lai uzlabotu smadzeņu darbību un redzi, katru rītu varam veikt šādus vingrojumus (10 min):

 • 20 reizes kustiniet acis turpu šurpu līdz galam – horizontāli;
 • 20 reizes – vertikāli;
 • 20 reizes pa diagonāli – no labās uz kreiso;
 • 20 reizes pa diagonāli – no kreisās uz labo;
 • Veidojam 20 bezgalības zīmītes ar acīm ∞;
 • Acis 10x vēršam uz vidu;
 • Pus minūti straujas kustības – turpu šurpu no labās uz kreiso un otrādi;
 • Un nobeidzam vingrojumus – katru aci uz savu pusi un dodamies savās ikdienas gaitās laimīgi, redzoši un ar labu atmiņu.

Sagatavojusi: Ineta Meldere

http://www.rigabrain.com/blog/2012/02/20/acu-kustibas/

VINGRINĀJUMI ACĪM

Ar šo vingrinājumu regulāru veikšanu var tikt vaļā no vairuma acu kļūmēm, gan spazmatiskām, gan organiskām. Daudziem tā ilgstoši vingrinot acis, ir izdevies tikt vaļā no brillēm.

Pēc katra vingrinājuma acis ir jāaizver un jāļauj tām atpūsties pus minūti. Jo biežāk vingrināsit, jo labāk. Tomēr ja laika trūkst, visu vingrinājumu virkni var veikt reizi no rīta un reizi vakarā, bet cik vien var iesaistoties un savācoties.

1. vingrinājums: iesildītu plaukstu uzlikšana acīm

Sēdiet, aizveriet acis un pagrieziet seju pret sauli. Sparīgi satriniet plaukstas vienu pret otru, līdz tās sakarst. Pielieciet plaukstas acīm. Kādu laiku paturiet. Izbaudiet kā siltums un dzīvīgums pāriet no rokām uz acīm. Pēc 2-3 minūtēm rokas noņemiet, acis paliek aizvērtas. Vingrinājumu atkārtojiet 3 reizes.

Piezīme: vislabāk no rīta, saulei austot. Ieguvums: atslābina, iedzīvina un uzlādē ar enerģiju redzes nervus.

2. vingrinājums: acu fokusēšana dažādos virzienos.

Sēdiet uz grīdas un izstiepiet kājas uz priekšu. Taisnas rokas izpletiet uz abām pusēm plecu augstumā. Roku īkšķus turiet uz augšu, pārējie pussaliekti. Galva taisni. Negrozot galvu, fokusējiet acis secīgi uz:

a) kreisās rokas īkšķi;

b) telpu starp uzacīm;

c) labās rokas īkšķi

d) telpu starp uzacīm.

Atkārtojiet šo ciklu 15-20 reizes; atpūtieties.

3. vingrinājums: acu fokusēšana priekšā un uz sāniem.

3 Tajā pat stāvoklī kā 2. vingrinājumā, bet kreiso delnu ar augšup izstieptu īkšķi nolieciet uz kreisā ceļa. Labo roku (arī ar augšup izstieptu īkšķi) izstiepiet sānis. Nekustinot galvu, fokusējiet acis uz kreisās rokas īkšķi, tad uz labās rokas īkšķi.

Veiciet 10-20 ciklus, tad aizveriet acis un veiciet vingrinājumu domās. To pašu atkārtojiet uz kreiso pusi.

4. vingrinājums. Acu grozīšana.

4Tajā pat sākuma stāvoklī kā 3. vingrinājumā. Kreiso delnu nolieciet uz kreisā ceļa, bet labo dūri turiet virs labās kājas. Labā roka taisna, īkšķis uz augšu. Ar labo roku veiciet laidenu riņķa kustību (pa kreisi, augšup, pa labi, lejup) un atgriezieties sākuma stāvoklī. Dūrei jāapraksta iespējami liels riņķis. Rokai kustoties, acis fokusējiet uz īkšķi. Galva nekustas.

Šo vingrinājumu veiciet, griežot labo roku 5 reizes pa saulei un 5 reizes pretēji. Tad to pašu izdariet, griežot kreiso roku.

Beiguši vingrinājumu, aizveriet acis un atpūtieties.

5. vingrinājums: Skata vērsums augšup un lejup.

 5

Tajā pat sākuma stāvoklī kā 4. vingrinājumā. Rokas, saliktas dūrēs, nolieciet uz ceļiem. Īkšķus tāpat kā iepriekšējos vingrinājumos turiet augšup.

Lēnām (nesaliecot roku) paceliet labo dūri uz augšu, ar acīm sekojot īkšķim. Sasniedzot augšējo punktu, lēnām nolaidiet roku sākuma stāvoklī, acis kā iepriekš fokusējot uz īkšķi; galvu nekustiniet. Atkārtojiet 5 reizes.

To pašu izdariet ar kreiso roku. Aizveriet acis un atpūtieties.

6. vingrinājums: acu fokusēšana uz tuviem un tāliem priekšmetiem. 

6Sēdiet kā iepriekšējā vingrinājumā, rokas atslābiniet. Fokusējiet acis uz degungalu. Tad fokusējiet tās uz kādu tālu priekšmetu. Pēc tam atkal fokusējiet skatu uz degungalu.

Tā atkārtojiet 20-30 reizes. Tad aizveriet acis un atpūtieties.

Papildus prakse

Acīm labi noder šādu jogas pozu un vingrinājumu veikšana:

a) širšāsana (stāvēšana uz galvas);

b) sarvangāsana (stāvēšana uz pleciem);

c) surja-namaskara (vingrinājumu komplekss ‘sveiciens saulei’);

d) surja-bheda-prānajama (elpošanas vingrinājumu sistēma);

e) neti-krija (deguna skalošana ar ūdeni vai tā eju tīrīšana ar īpašu grīsti);

f) trataka (savākšanās vingrinājumi).

http://yoginpiter.ru/uprazneniya-dlya-glaz.htm Natālija Kičajeva

ACU JOGA

1.Sāciet ar apakšējo plakstiņu masāžu ar zeltnešu (trešo pirkstu) galiem. Ar īsām un maigām riņķveida kustībām.

 1. Aizveriet acis pa pusei. Jūs pamanīsit, ka augšējie plakstiņi nemitīgi trīcēs ar mainīgu amplitūdu. Savācieties uz šīs trīcēšanas apturēšanu. (Mazs ieteikums – tas būs vieglāk, ja raugāties uz tālākiem priekšmetiem). Lēnām aizveriet acis, it kā plakstiņi būtu no viegliem vates mākoņiem. Iedomājieties, ka jūsu acis to stāvoklī jūtas ārkārtīgi ērti. Skābekli pilnās asinis plūst caur jūsu acu dobumiem. Ieelpojot iztēlojieties dzīvinošo skābekli nesošo gaisu caur nāsīm ieplūstam acīs. Izelpojiet caur muti. Šādi elpojiet vienu vai divas minūtes un pabeidziet šo vingrinājumu ar smaidu.

3. Savāciet savu skatu uz degungalu.

 1. Mirkšķiniet. Vienmēr atcerieties mirkšķināt, lai mitrinātu acis, lai tās tīrītu un vienlaikus atslābinātu visus muskuļus ap acīm.

 1. Sēdiet taisni, skatieties cik var pa kreisi un turiet saspringtus acu muskuļus. Atgrieziet savu ciešo skatienu taisni uz priekšu. Mirkšķiniet dažas sekundes, lai atslābinātu acis. Atkārtojiet. Mirkšķiniet dažas reizes. Šis vingrinājums ir jāatkārto citos acu stāvokļos (pa kreisi, augšup, lejup, pa labi augšup, pa labi lejup, pa kreisi lejup, un pa kreisi augšup). Neaizmirstiet mirkšķināt.

 1. Riņķojiet horizontālus astoņniekus ar acīm. Mirkšķiniet.

 1. Riņķojiet apļus ar acīm.

 1. Mirkšķiniet ar aizvērtām acīm.

 1. Uzlieciet plaukstas uz acīm, lai tās atslābinātu.

 1. Atvēliet 2 minūtes acu akupresūras masāžai, lai sagatavotu acis to dinamiskiem vingrinājumiem.

 1. Sēdiet taisni. Skatieties cik var pa kreisi un un grieziet acis cik var pa labi. Atkārtojiet 3 reizes. Mirkšķiniet dažas reizes. Atkārtojiet augšup un lejup, diagonāli (no kreisā augšējā stūra uz labo apakšējo un no labā augšējā uz kreiso apakšējo). Sākumā katru kustību atkārtojiet 3-4 reizes. Neaizmirstiet mirkšķināt.

 1. Veiciet fokusēšanas vingrinājumus. Skatieties uz degungalu un tad uz tālu priekšmetu un atpakaļ uz degungalu. Enerģiski atkārtojiet 10 reizes. Esiet atjautīgi. Izvēlieties priekšmetus dažādā attālumā un skatieties uz katru no tiem.

 1. Pabeidziet ar plaukstu uzlikšanu acu atslābināšanai.

http://www.wikihow.com/Do-Yoga-Eye-Exercises

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s