Kā atrast ceļu pie sevis? Šri Šri Ravi Šankars

Kas gan to būtu vaicājis? Tu jau esi sevī! Mosties! Mostieties, tās ir jūsu kārības, kas rada šķitumu, ka esat tālu no sevis. Un kas tās kārības ir? Apmierinājuma kāre, atzinības kāre. Un ko no tā esi dabūjis? Piecas vai desmit kādu sajūtu vai kāda uzbudinājuma minūtes, bet ko vēl bez tā? Galīgi neko! Pavisam neko! Tavas rokas tas atstāj tukšas, tavu galvu un sirdi – izsmeltas.


Ko vēl gribi? Nu! Ja vēlies atgriezties sevī, tam nevajag vairāk kā acumirkli. Ne vairāk kā sekundi.
Mosties un nopurinies! Mostieties un apjēdziet, ka jau tur esat. Tu pats pin zirnekļa tīklus ap savu prātu. Vai zināt, kā zirneklis darina savu tīklu? Kas to dara? Tas nav kāds cits. No savām siekalām tas pin tīklu, un tajā visi iekrīt un sajūt: “Es mirstu!” Tad nu jūs vainojat pasauli, vainojat cilvēkus, vainojat situācijas, vainojat savu prātu. Beidz vainot pat savu prātu. Tev vienkārši ir jānopurinās un jāpamostas. Viss!
To visu kāroto un vākto nāve var atņemt jebkurā brīdī, minūtes laikā. Tam nevajag pat minūti. Minūtes laikā nāve atņems visu, kas tev pieder. Es saku jums – atlaidiet, vēl pirms nāve aplaupīs! Tad būsi brīvs un jutīsies sevī kā mājās. Reiz nāve atņems tev visu: māju, draugus un tuviniekus, auto, ledusskapi – pazudīs viss. Īstenībā viss paliks, aiziesi tu. Viss būs otrādi.
Mosties un apjēdz – nav nekā tava. Vai tiešām tu nespēj pateikt: “Man nepieder nekas!”
“Man nepieder nekas!” – un esi mājās, sevī. Saku jums, tā ir tāda brīvība! Tāda brīvība! Ar to es nedomāju, ka tev ir jādodas iztukšot savu bankas kontu un visu izdāļāt. Glabājiet naudu bankā, bet ne savā galvā. Vai saprotat?
Tad nebūsi alkatīgs, nebūsi ļauns, nebūsi mantrausis vai skauģis. Vien atceries neizbēgamo īstenību, kas mūsu dzīvēs notiek – reiz mirsi! Nav jāmeklē grāmatās, lai to uzzinātu. Tā ir tik ļoti acīmredzama īstenība. Tev nav jācitē svētie raksti, lai uzzinātu, ka mirsi. Lai pārveidotu savu dzīvi, pilnīgi pietiek turēt redzeslokā tikai to.
Tā ir bezbaiļu, pārliecības un apjēgas sajūta. Tādu brīvību sniedz vispirms apjēga, tad bezbailīgums un pārliecība! Tikai tad notiek īsta meditācija. Līdz tam brīdim tu sēdi ar atvērtām acīm un aizvērtām, un atkal ar atvērtām un aizvērtām. Jā, prātā ir zināms miers, bet nekas vairāk.
http://semenamudrosti.blogspot.com/2012_01_01_archive.html

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s