Meditācija ir ceļojums no skaņas uz klusumu. Šri Šri Ravi Šankars

Kas ir meditācija? Kāpēc vēlamies meditēt? Lai dziļi iegrimtu sevī, lai iepazītu sevi, vai lai par sevi kaut ko uzzinātu, mums jābūt sirsnīgā mājīgā gaisotnē. Formāla gaisotne meditāciju neveicina.
Vai visi jūtaties šeit kā mājās? Kāpēc gan neatvēlēt brītiņu, lai sasveicinātos ar cilvēkiem blakām un aizmugurē?
Tagad sakiet man, cik no jums domā, ka meditācija ir domu sakopotība, koncentrācija? Tā tomēr nav! Būsit vīlušies, bet meditācija nav koncentrācija. Tā ir izkliedēšanās, dekoncentrācija.


Lai paveiktu jebkuru darbu, jums ir jāsavācas, bet atslābinājumam un iekšējai izvērsei koncentrācija nav vajadzīga. Otrādi, atslābinājums ir koncentrācijas tēvs, tāpēc, labi atslābuši, jūs labāk spējat savākties. Vai ne tā?
Tagad par to, kā atslābt. To mēs šovakar iztirzāsim. Vai, man runājot, jūs vērojat, kas notiek jūsu prātā? Vienkārši pamaniet, kā prāts saka ‘jā’ vai ‘nē’. Vai ievērojat, kāds dialogs notiek jūsos? Pievērst uzmanību šim dialogam ir ļoti nozīmīgi.
Un tā, meditācijā ir vienkārši pamatlikumi, kas jāizprot. Pirms pāriet pie šīs tēmas, palūkosim, kāds labums no meditācijas. Kuri no jums vēlētos uzzināt par meditācijas noderīgumu?
Vispirmākais labums – bioenerģijas līmeņa paaugstināšanās ķermenī, organismā. Būsit pamanījuši – dažkārt kādu satiekat un bez kāda iemesla nevēlaties ar cilvēku sarunāties? Vienlaikus ar kādiem citiem cilvēkiem, kurus ne visai bieži satiekat, tomēr jūtat kādu tuvību, un ar viņiem jūtaties ērti. Tas ir dēļ apliecinošās enerģijas. Meditācija ap mums veido apliecinošu harmonisku enerģiju.
Otrs labums – veselības uzlabošanās. Ir veikti vairāki pētījumi, kas apstiprina, ka meditācija palīdz paaugstināta asinsspiediena, diabēta, sirds, ādas, nervu sistēmas un citu problēmu gadījumos.
Trešais – meditācija var palīdzēt vienmēr uzturēt apliecinošu noskaņojumu. Tas ļoti palīdz novērst daudzas psihiskas un fiziskas saslimšanas.
Bez labuma veselībai meditācija vēl palielina spēju savākties. Tā palīdz pilnībā dzīvot patreizējā brīdī. Prāts mētājas starp pagātni un nākotni. Mēs pastāvīgi vai nu ļaunojamies uz pagātni, vai bažījamies par nākotni. Bet meditācija palīdz atturēt prātu no svārstīšanās starp pagātni un nākotni, un būt vairāk tagadnē.


Meditācija ir ceļojums no skaņas uz klusumu, no kustības uz nekustīgumu. Es teiktu, ka meditācija ir pārtika dvēselei. Mūzika ir pārtika emocijām, zināšanas – saprātam, izklaide – prātam, bet meditācija – pārtika dvēselei un garam.
Tagad veiksim īsu meditāciju. Vispirms pabarosim emocijas ar mūziku, bet pēc tam vēl mazliet pamācīsimies.
(Notiek īsa meditācija)
Ir ierakstītas vairākas ripas ar manām meditācijām. Sākumam varat klausīties ierakstu un meditēt. Ar laiku spēsit meditēt patstāvīgi. Bet dziļāk iegrimt meditācijā palīdzēs elpošanas paņēmieni – prānajama un Sudaršan Krija.
http://semenamudrosti.blogspot.com/2012_01_01_archive.html

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s