2012.gadā pasaule bojā neies

(IZMAINĪSIES MATERIĀLĀS STRUKTŪRAS, MUMS BŪS IESPĒJA KĻŪT CILVĒCĪGĀKIEM, MĒS PACELSIMIES JAUNĀ AUGSTĀKĀ LĪMENĪ, JA GAISMAS CILVĒKI SPĒS SANĀKT KOPĀ UN APVIENOTIES.

Vai tā ir pasaka par izkļūšanu no pagrimstoša materiālisma purva ar skaidrības un vienkāršības ieročiem, vai stāsts no dziļas senatnes par vareniem kosmiskiem cikliem un neizpētītu enerģiju ietekmes pastiprināšanos uz Zemes, ir vērts izlasīt un, galvenais, padomāt. I.L. )

Karloss Barrio (Carlos Barrios) ir dzimis spāņu ģimenē El Altiplano kalnienē. Viņu māja atradās Huehue tenango, kas ir maiju Mam cilts dzīvesvieta. Kopā ar citiem maijiem un citiem vietējo tradīciju glabātājiem Mam cilts glabā daļu Bruņurupuču salas (Ziemeļamerikas) seno zināšanu.

Tie ir laika uzraugi, vērā ņemamu senu, izsmalcinātu un būtisku kalendāru zinātāji. Barrio kungs ir vēsturnieks, antropologs un pētnieks. 25 gadus kopš 19 gadu vecuma viņš ir mācījies no tradīcionālajiem vecajiem, kļuvis par maiju Ajq’ij (burtiski – laika uzraugs. Šo vārdu parasti lieto, lai vērstos pie tāda maiju šamaņa, kurš tiek uzskatīts par maiju kalendāra zinātāju un lietotāju. Ajī (айыы) ir arī jakutu – saha tautas gaišie gari – I.L.), ceremoniju priesteri un garīgo vadītāju Ērgļu Klanā (Laxsgiik).

Pēc gadiem Karloss kopā ar brāli Herardo (Gerardo) ir uzsācis pētīt dažādus maiju kalendārus. Viņš ir mācījies no daudziem skolotājiem. Viņš stāsta, ka viņa brālis Herardo, lai paplašinātu viņu zināšanu apvārsni, aptaujājis apmēram 600 tradīcionālos maiju vecajos.

“Antropologi apmeklē tempļu vietas,” stāsta Barrio kungs, “un lasa uzrakstus, izdomā maiju vēsturi, bet tie nepareizi lasa zīmes. Tās ir tikai viņu iedomas… Citi raksta par pareģojumiem maiju vārdā. Tie saka, ka pasaules gals būs 2012.gada decembrī. Maiju vecajie dusmojas par to. Pasaules gala nebūs. Tā tiks pārveidota. Tie ir vietējo kalendāri, un viņi zina, kā tos pareizi saprast, nevis citi.

Maiju kalendāru laika, gadalaiku, ciklu izpratne ir pierādījusies kā plaša un izsmalcināta. Maiji zinājuši 17 dažādus kalendārus, daži no tiem precīzi iezīmē laiku vairāk kā desmit miljonu gadu laikposmā. Kalendāru, kurš kopš 1987.gada pastāvīgi pievelk pasaules uzmanību, sauc par Colkin (Tzolk’in jeb Cholq’ij).

Sensenis izgudrots un pamatots uz Sietiņa

(Plejādes – 440 gaismas gadus tāls zvaigznājs, Latvijā labi redzams ziemā:
Dievs dodi kungam to dienu redzèt,
Ko māte redzeja, aukledama:
Sietiņš nogāja, auseklis uzlēca,
Vēl māte sēdeja, man’ aukledama.
3018, Krājums: Barona un Brīvzemnieka krājums)

zvaigznāja ciklu; tas joprojām tiek uzskatīts par svētu. Ar senajiem kalendāriem vietējie ļaudis ir sekojuši nozīmīgiem pagrieziena punktiem vēsturē.

Piemēram, laika uzraugi, kas pēta kalendārus, ir iezīmējuši nozīmīgu dienu Vienas Niedres (One Reed, Ce Acatal) gadā, kā to saukuši maiji. Tā ir bijusi diena, kad pareģota ievērojama senča atgriešanās, “nākot kā taurenim”. Pēc rietumu kalendāra šī diena saistās ar 1519.gada 21.aprīļa Lieldienu svētdienu, kad no austrumiem vietā, ko tagad sauc par Verakrusu (Vera Cruz Meksikas vidusdaļā), ieradās Fernando Kortess (Hernando Cortez) un viņa 11 galeonu spāņu flote.

Kad spāņu kuģi pienākuši krastā, vietējie ļaudis jau tur gaidījuši, lai redzētu, kā tas notiks. Kuģu plandošās buras tiešām ir atgādinājušas tauriņa spārnus, kas slīd pa okeāna virsmu. Tā ir sācies jauns laikmets – laikmets, kuru viņi gaidījuši saskaņā ar saviem kalendāriem. Maiji jauno laikmetu saukuši par Deviņiem Bolomtikus, jeb Deviņām Ellēm, katru 52 gadu garumā. Sākoties šiem deviņiem cikliem, vietējiem ļaudīm ir atņemta zeme un brīvība. Sākusies posta un necieņas kundzība.

Tas, kas sācies ar Kortesa ierašanos, turpinājies līdz 1987.gada 16.augustam – dienai, ko daudzi cilvēki atminas kā Saskanīgo Saplūšanu (Harmonic Convergence). Ļaužu miljoni šo dienu ir izmantojuši, lai veiktu ceremonijas svētās vietās, aizlūdzot par līdzenu pāreju uz jaunu laikmetu, uz Piektās Saules pasauli.
Kopš tās 1987.gada dienas līdz šodienai, saka Barrio kungs, “mēs esam dzīvojuši laikā, kad izkalst materiālistiskās pasaules labā roka – lēnām bet nepielūdzami. Mēs esam pārejā uz laikmetu, kad sākas miers, un cilvēki dzīvo saskaņā ar Māti Zemi. Mēs vairs nedzīvojam Ceturtās Saules pasaulē, bet neesam vēl Piektās Saules pasaulē. Šis ir starplaiks, pārejas laiks. Tā kā ejam caur pārejas laiku, ir liels globālas vides sagrāves, sabiedriska sajukuma, karu un pastāvīgu Zemes pārveidojumu samilzums.”

To visu, saka Barrio kungs, ir paredzējusi maiju kalendāru vienkāršā spirāļu matemātika. “Tas mainīsies,” bilst Barrio kungs. “Mainīsies viss.” Viņš saka, ka maiju laika uzraugi par atdzimšanas dienu, Piektās Saules pasaules sākumu, uzskata 2012.gada 21.decembri. “Tas būs jauna laikmeta sākums, ko izraisīs un uzrādīs Saules meridiāna pāreja caur galaktikas ekvatoru un Zemes sakrišana ar galaktikas centru.

2012.gada 21.decembra saullēktā pirmo reizi 26 000 gados Saule lēks, krustojoties Piena Ceļa galaktikas plaknei un ekliptikas jeb Zemes orbītas plaknei (Piena Ceļa galaktiskā gadumija, kad Saules sistēma iziet caur galaktikas centra paresninājuma (Central Bulge) tumšo kanālu – “kosmiskās Mātes dzemdes kanālu”, kā to sauc maiji (http://www.kamakala.com/2012.htm)). Šo kosmisko krustu uzskata par Svētā Koka, Dzīvības Koka iemiesojumu, koka, kuru piemin visas pasaules garīgās tradīcijas.” 


(http://www.kamakala.com/2012.htm)

Daži pētnieki apgalvo, ka šī sakrišana ar galaktikas centru 2012.gadā atvērs kādu kanālu kosmiskās enerģijas plūsmai caur Zemi, attīrot to un visu, kas uz tās mājo, paceļot visu augstākā svārstību līmenī.

Šī norise ir jau sākusies, piezīmē Barrio. “Pašlaik pārmaiņas paātrinās un turpinās paātrināties.” Ja Zemes tautas sagaidīs šo 2012.gadu labā stāvoklī, ne pārāk sapostījuši Zemi, saka Barrio, “mēs pacelsimies jaunā augstākā līmenī. Bet lai to sasniegtu, mums ir jāpārveido ārkārtīgi vareni spēki, kas ceļu aizšķērsos.”

Turpmākā ceļa aina:

Vadoties no savas maiju tradīcijas un kalendāru izpratnes, Barrio kungs piedāvā pateizējā stāvokļa ainu un tā, kas var gadīties turpmākajā ceļā, redzējumu. Datums, kas kalendārā nozīmē 2012.gada Ziemas saulgriežus, nenozīmē pasaules galu. Šo datumu daudzi pavirši cilvēki pataisa par sensāciju, bet tie nezin, ko runā. Zinātāji ir vietējie vecajie, kuriem uzticēta tradīcijas uzturēšana.

“Cilvēce turpinās pastāvēt,” viņš apstrīd, “bet citā veidā. Izmainīsies materiālās struktūras. Tādēļ mums būs iespēja kļūt cilvēcīgākiem. Mēs dzīvojam maiju kalendāru un pareģojumu visnozīmīgākajā laikposmā. Pašlaik saplūst visi pasaules pareģojumi, visas tradīcijas. Spēlītēm nav laika. Šīs ēras garīgais ideāls darbojas. Daudzas spēcīgas dvēseles ir šo ēru atdzemdinājušas ar milzu enerģiju. Tas attiecas uz abām pusēm, abiem poliem, gan gaišo, gan tumšo.

Aicinājums uz saplūšanu:

Tikdamies ar klausītājiem Santa Fe, Barrio kungs stāstīja par nesenajām maiju Jaungada ceremonijām. Viņš teica par kādu cienījamu vecajo, kurš cauru gadu dzīvo vientuļā kalnu alā un ir devies uz Čičikastenanko (Chichicastenango, Tzitzicaztenanco, Nātru pilsēta, Chaviar Gvatemalā), lai ceremonijas laikā uzrunātu ļaudis. Vecajais ir izteicis vienkāršu tiešu ziņu. Viņš ir aicinājis cilvēciskās būtnes apvienoties, lai uzturētu dzīvību un gaismu. Pašlaik katrs cilvēks un katra grupa iet savu paša ceļu. Kalnu vecajais ir teicis, ka cerība ir, ja gaismas cilvēki spēs sanākt kopā un kautkādā ziņā apvienoties.
To apspriežot, Barrio klāstījis: “Mēs dzīvojam polārā pasaulē: diena un nakts, vīrietis un sieviete, apliecinošais un noliedzošais. Gaisma un tumsa ir vajadzīgi viens otram. Tie ir līdzsvarā. Pašlaik ļoti stipra ir tumšā puse, un tā ļoti skaidri zin, ko grib. Tā skaidri uztur savu redzējumu un prioritātes, kā arī savu pakļautības struktūru. Tā darbojas daudzos veidos, lai mēs 2012. gadā nespētu pievienoties Piektās Pasaules spirālei.

Gaišajā pusē katrs par sevi domā, ka pats ir visnozīmīgākais, ka viņa izpratne vai viņa grupas izpratne ir izšķiroša. Tur ir kultūru un viedokļu dažādība, ir sāņcensība, izkliede un nav vienota mērķa.”

Kā uzskata Barrio, “tumšā puse darbojas, lai ar noliegumu un materiālismu bloķētu saplūsmi. Tā darbojas arī, lai iznīcinātu tos, kas sadarbojas ar gaismu, ceļot Zemi augstākā stāvoklī. Tai patīk vecā, grimstošā Ceturtā Pasaule – materiālisms. Tā nevēlas to mainīt. Tā nevēlas saplūsmi. Tā vēlas palikt šajā līmenī un baidās no nākošā līmeņa. Pagrimstošās Ceturtās Pasaules tumšais spēks nevar tikt iznīcināts vai pārvarēts. Tas tam ir par stipru un noteiktu, un tā ir nepareiza stratēģija. TUMSU VAR PĀRVEIDOT TIKAI, TAI PRETSTATOT VIENKĀRŠĪBU UN SKAIDRU SIRDI. Tas ir tas, kas ved uz saplūšanu – tas ir izšķirošais Piektās Saules jēdziens.”

Barrio teica, ka Piektās Saules austošais laikposms ierosinās uzmanību uz netveramāko Visuma pamatsastāvdaļu. Kamēr dažādos pagātnes laikmetos pārsvars ir bijis četrām pierastajām sastāvdaļām – zemei, gaisam, ugunij un ūdenim, Piektās Saules laikmetā būs jārēķinās ar piekto elementu – ēteru jeb izplatījumu. Vārdnīca ēteru definē kā Debesu retināto pamatsastāvdaļu. Ēters ir starpnieks. Tas caurstrāvo visu izplatījumu un pārnes enerģijas viļņus plašā svārstību biežuma jomā, no mobilo telefonu signāla līdz cilvēku auras svārstībām.

“Ēteriskais” ir saistīts ar ārpuszemes telpu, ar Debesīm. Ēters, Piektās Saules pamatsastāvdaļa, ir dievišķs un tam nav materiāla vieliskuma, bet tas nav mazāk īsts kā koks, akmens vai miesa. “Ētera ziņā var notikt polaritāšu saplūšana,” saka Barrio kungs. “Cilvēkos vairs nebūs tumsa vai gaisma, bet pacilāta saplūsme.

Bet tieši tagad tumsas valstība to nevēlas. Tā ir organizēta tam pretoties. Tā mēģina izsist Zemi un tās vidi no līdzsvara, tādējādi mēs nebūsim gatavi sakārtoties 2012.gadā. Mums ir jāstrādā kopā miera un līdzsvara ar pretējo pusi labad. Mums ir jāuzņemas rūpes par Zemi, kas mūs baro un pasargā. Mums jāliek lietā viss mūsu saprāts un sirds, lai tagad nodotos vienotībai un saplūsmei, lai līdzsvarotu otru pusi un saglabātu dzīvību, lai būtu gatavi šim Vēsturiskajam Brīdim.”

Saviem klausītājiem Santa Fe Barrio teica, ka mēs esam pasaules vēstures izšķirošā brīdī. “Mēs esam pārāk uzbudināti,” viņš teica. “mēs nedrīkstam vairs spēlēties. Mūsu planēta var tikt atjaunināta vai izpostīta. Patlaban ir laiks mosties un rīkoties. Ikkatrs ir vajadzīgs. Ne jau bezmērķīgai pastāvēšanai jūs esat šeit. Katrs šeit un tagad ir nozīmīgā nolūkā. Šis ir grūts, bet īpašs laiks. Mums ir iespēja augt, bet mums jābūt gataviem uz šo vēsturisko brīdi.”

Barrio kungs izteica daudzus ieteikumus, lai palīdzētu cilvēkiem nākošajos gados iet līdzsvarā. “Izskatās, ka pareģotās izmaiņas notiks,” viņš teica “bet mūsu attieksme un rīcība noteiks, cik tās būs skarbas vai saudzīgas. Mums ir jārīkojas, lai veiktu pārmaiņas un lai izvēlētos cilvēkus, kas mūs pārstāv, kas izprot un uzņemas politisku rīcību cieņā pret Zemi. Meditācija un garīgi vingrinājumi ir labi, bet paliek vēl rīcība. Ir ļoti svarīgi būt skaidrībā par to, kas tu esi un arī par savu attieksmi pret Zemi.

Attīstiet sevi saskaņā ar savu tradīciju un savas sirds aicinājumu. Bet atminieties cienīt atšķirības un tiecieties uz vienotību. Ēdiet gudri. Milzums pārtikas ir bojāta manāmā vai nemanāmā veidā. Pievēršiet uzmanību tam, ko ieņamat ķermenī. Mācieties pārtiku uzglabāt un enerģiju uzkrāt. Iemācieties kādu elpošanas paņēmienu, lai spējat pārvaldīt savu elpu. Esiet skaidri un noteikti. Sekojiet tradīcijām, kuras sakņojas dziļi. Nav svarīgi, kurai tradīcijai – jūsu sirdis to pateiks, bet tai ir jābūt ar dziļām saknēm. Mēs dzīvojam enerģiju pasaulē. Šā laika svarīgs uzdevums ir mācīties sajust jeb redzēt ikviena un jebkā enerģiju: cilvēku, augu, dzīvnieku.

Tas kļūst arvien nozīmīgāk, jo mēs tuvojamies Piektās Saules pasaulei, kas ir saistīta ar pamatsastāvdaļu ēteru, valstību, kurā mājo un kuru caurauž enerģija. Dodieties uz Zemes svētajām vietām, lai aizlūgtu par mieru, un esiet bijīgi pret Zemi, kura sniedz mums pārtiku, apģērbu un patvērumu. Mums ir jāiedzīvina šo svēto vietu enerģija. Tas ir mūsu uzdevums.
Vienkāršs bet iedarbīgs lūgsnas paņēmiens ir aizdegt baltu vai gaiši zilu sveci. Esiet brīdi rāmi un domās. Sakiet savu vēlmi liesmai un sūtiet tās gaismu vadoņiem, kuru varā ir karot vai dzīvot mierā. Savs Darbs mums ir Jādara.”

Pēc Barrio kunga domām šis cilvēcei un Zemei ir izšķiroši nozīmīgs brīdis. Svarīgs ir katrs cilvēks. Ja esat iedzimuši šajā laikmetā, jums ir jāveic šīs planētas līdzsvarošanas garīgais darbs. Viņš teica, ka vecajie ir atvēruši durvis tā, lai citas rases var nākt pie maijiem un saņemt tradīciju. Maiji ir sen jau novērtējuši un cienījuši to, ka pastāv citas krāsas, citas rases un citas garīgas sistēmas.

“Viņi zin,” viņš teica, “ka maiju pasaules liktenis ir saistīts ar visas pasaules likteni. Augstākā viedība ir vienkāršībā,” … . “mīlestībā, cieņā, iecietībā, veltēs, pateicībā, piedošanā. Tas nav sarežģīti, nedz samāksloti. Īstā viedība ir brīva. Tā ir iekodēta jūsu DNS. Viss, kas jums vajadzīgs, jūsos ir. Diži skolotāji to ir teikuši kopš pašiem sākumiem. Atrodiet savu sirdu, un būsit atraduši savu ceļu.”

Karloss Barrio (Carlos Barrios) ir grāmatas “The Book of Destiny: Unlocking the Secrets of the Ancient Mayans and the Prophecy of 2012” autors.

Šo tekstu ir stāstījusi Rodleen Getsic 2010.gada 31.augustā.

http://www.archive.org/details/TheWorldWillNotEndIn2012

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s