Jūsos ir nemainīga mūžīga sastāvdaļa. Šri Šri Ravi Šankars

Jaut.: Esmu nedaudz satraukts tavā priekšā, un mana sirds arī pukst straujāk. Kursa laikā es uzzināju, ka mūsu esamība ir mūžīga. Es vēlētos zināt, kāds ir šīs iedzimšanas sakars ar mūžīgā klātbūtni?

Šri Šri Ravi Šankars: Lai zinātu, ka viss mainās, jums ir vajadzīgs atskaites punkts. Šis atskaites punkts ir nemainīgais mūsos. Jūsos ir nemainīga mūžīga sastāvdaļa, kuras dēļ jūs varat pieredzēt izmaiņas.

Jaut.: Es esmu no Tamil Nadu pavalsts. Esmu ņēmis kursu. Pēc kursa es pārdzīvoju daudz saspringuma. Jo vairāk es veicu garīgos vingrinājumus (sadhana), nāk priekšā daudz izaicinājumu, grūtību. Ko iesākt?
Šri Šri Ravi Šankars: Ir teiciens tamilu valodā, kurš nozīmē, ka “Dievs ir radījis āža asti atbilstoši tā spējām”. Esi stiprs un stājies pretī grūtībām. Neraizējies, dzīvē tu sastapsies tikai ar tādām grūtībām, ar kādām tu vari tikt galā. Tā ka tiec galā, ej droši tām cauri.

Jaut.: Es kalpoju sabiedrībai (seva), organizējot kursus, un dažkārt man neizdodas paveikt manus mājas pienākumus. Tad vecāki mani rāj, sakot, ka es nerūpējos par mājām. Vai man rūpēties par sabiedrību, vai par mājām? Ko iesākt?
Šri Šri Ravi Šankars: Vai zini, kā brauc ar divriteni? Kā noturi līdzsvaru? Tāpat tev ir jādara abas lietas un jālīdzsvaro pienākumus.

Jaut.: Es gribētu zināt attiecības starp apzinātu prātu, zemapziņas prātu un zemapziņas prāta bezgalīgo saprātu.
Šri Šri Ravi Šankars: Jā! Zemapziņas prātam piemīt mūžīgais saprāts. Lai ko tu ieliktu zemapziņas prātā, tas izpaudīsies. Ja tu ieliec domu, ka esi nelaimīgs, tas sāks notikt, un ja tu ieliec apliecinošas domas, ka visi ir labi, tad notiks tas.

Jaut.: 2003.gadā tu nāci un uzsāki labu darbu templī. Līdz šim ir notikuši visi labie darbi. Mēs lūdzam tevi nākt atkal un svētīt ļaudis.
Šri Šri Ravi Šankars: Jā, Tamil Nadu pavalstī jums ir daudz, ko darīt. Šeit ir daudz problēmu sakarā ar kastām. Jums visiem ir kaut kas jādara, jāstrādā pie tā.

Jaut.: Es esmu no Polači. Man pirms šā kursa bija muguras smadzeņu problēma. Es kursu ņēmu, un tagad es varu sēdēt un darīt visu bez citu palīdzības.
Šri Šri Ravi Šankars: Redziet, prānajama var izdarīt to, ko dara ārsts. Tā var darīt brīnumus.

Jaut.: Kad atrisinu vienas grūtības, nāk vēl vienas. Ko man darīt?
Šri Šri Ravi Šankars: Esi pārliecībā, ka tev palīdzēs, un tavas grūtības tiks atrisinātas.

Jaut.: Gurudži, man ir fizisks trūkums. Esmu domājis, kā es varētu veikt savu pienesumu sabiedrībai. Tagad es piedalos Dievišķajā Karnatakas Projektā, pašlaik (Bangalores) Šešadripuram graustu rajonā. Es jūtos ļoti pārliecināti.
Šri Šri Ravi Šankars: Mums ir daudz darba graustu rajonos. Mums ir jāpadara tos cilvēkus par lasītpratējiem, un mums ir jāizravē kastu sistēma no graustu rajoniem. Šim nolūkam mums ir jāstrādā kopīgi. Bangalorē vien ir 400 graustu rajoni, un Art of Living kustība strādā 105-os no tiem. Cilvēki graustu rajonos nododas alkoholismam, un mums tas ir jāaptur. Kur cilvēki ir pārāk daudz alkoholismā, tās vietas un zemes zaudē savu kultūru. Cilvēki šajās vidēs nopelna labu naudu, bet vairā kā pusi notērē alkoholam.
Kā mēs varam to apturēt? Piedāvājot viņiem citu sajūsmas alternatīvu, paņemot līdzi uz satsangu un liekot tiem pieredzēt sajūsmu un līksmi no meditācijas. Vai jūtat sajūsmu no meditācijas? (“Jā” no klausītājiem) Lūk, jūs jūtat izmaiņas pēc tā visa. Visiem DKP yuvacharyas (jaunatnes līderiem) jādodas uz graustu rajoniem un jāstrādā šajās vietās. Jūs varat sadurties ar šķēršļiem, bet ejiet uz priekšu un turpiniet strādāt.
Kāds klausītājs dalās pieredzē: “Es izgāju pamatkursu pirms trim mēnešiem Andhra Pradešā. Līksmi, ko pieredzēju pēdējos trīs mēnešos, es neesmu pieredzējis pēdējos 26 manas dzīves gados. Esmu ļoti pateicīgs tev.”

Bangalores āšramā, 24.01.2010.
http://wisdomfromsrisriravishankar.blogspot.com/

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s