Jo vairāk jūsu dzīvēs uzausīs sattva – labvēlīga šķīstība, jo vieglāk veiksies jūsu uzdevumi. Šri Šri Ravi Šankars

Vakara satsangā Starptautiskajā Art of Living Centrā Svami Ramdevs (Swami Ramdev) izteica savu cieņu Šri Šri Ravi Šankaram. Sveicot Svami Ramdevu, Šri Šri teica: “Indijas attīstību vienmēr ir virzījuši svētie, sanjasi – askēti. Svami Ramdevs ir darījis daudz, lai dažādos Indijas apvidos, ieskaitot daudzus ciematus, izplatītu jogu un Ajurvēdu”.

Svami Ramdevs dalījās savā Indijas kā brīvas no bada, nabadzības, pērkamības un visiem citiem sabiedrības ļaunumiem valsts redzējumā. Viņš izteica Šri Šri pateicību par Art of Living’s devumu sabiedrības attīstībā.
Šri Šri Ravi Šankars: Jo vairāk jūsu dzīvēs uzausīs sattva – labvēlīga šķīstība, jo vieglāk veiksies jūsu uzdevumi. Sattvas – šķīstības mērs mūsos izšķir mūsu ieguldījuma ražīgumu. Ja jūs pieliekat lielas pūles, un iznākums izrādās mazs vai mazāks par gaidīto, tas nozīmē, ka dzīvē pietrūkst sattva – šķīstība. Kad mēs meditējam, mūsu darbs rit viegli. Cik daudzi no jums ir to pamanījuši? (Klausītāji paceļ rokas). Cilvēki neapzinās šo noslēpumu. Tie domā, kāpēc būtu jāizšķiež 20 – 30 minūtes meditācijai, ja šo laiku varētu tērēt naudas pelnīšanai. Ir ļoti svarīgi meditēt, kad vien ir laiks, lai paveiktu savus uzdevumus daudz iedarbīgāk un vieglāk.

Jaut.: Lūdzu, pastāsti par dzīvnieku upurēšanu?
Šri Šri Ravi Šankars: Dzīvnieku ziedojumus (bali pratha) ir jāizbeidz. Nevienos svētajos rakstos nav teikts nogalināt bezpalīdzīgus dzīvniekus. Tas nozīmē ļauties kādām dzīvnieciskām tieksmēm, kādas jūs rodat sevī. Jūs varat to izskaidrot un likt saprast arī citiem.

Jaut.: Gurudži, Džarkandas (Jharkhand) pavalstī svētie pieliek lielas pūles, lai izbeigtu kreisā komunisma (Naxalism) problēmu, bet nedarbojas neviens risinājums.
Šri Šri Ravi Šankars: Naksalīti ir labi cilvēki. Viņiem vajag sniegt nelielu izpratni un ievirzi. Tas ir dēļ reliģiskās un garīgās izglītības trūkuma. Ja izglītības iestādes iekļaus kaut nedaudz reliģiskas izglītības, neviens to audzēknis nekļūs par Naksalītu. Reliģiskā izglītība tur ir atmesta laicīguma (sekulārisma) vārdā.

Jaut.: Gurudži, kad es meditēju, prātā nāk arī daudzi citi Guru. Kāds ir risinājums?
Šri Šri Ravi Šankars: Tas ir labi. Sveic tos visus.

Jaut.: Cilvēki ik dienas lūdz tev to, ko varētu lūgt tieši Dievam. Vai ir tā, ka Dievs tev pievērš lielāku uzmanību kā mums?
Šri Šri Ravi Šankars: Šo jautājums es atstāšu jums, ko brīnīties. Kaut kas par ko brīnīties jums ir vajadzīgs. Bez tam, kāpēc jūs gribat zināt visus mārketinga noslēpumus! (Smiekli).

Jaut.: Kāds ir tavs padoms jaunatnei?
Šri Šri Ravi Šankars: Ja jaunatne grib padomu, tā var to ņemt. Parasti es nesniedzu padomus, ko neņem. Ja padoms netiek paņemts, tas paliek kā bārenis gaisā. Jaunatne zina, ka viņiem ir pienākums pret saviem vecākiem. Es vienmēr esmu bijis par apvienotām ģimenēm, kurās kopā dzīvo visas paaudzes, bet tam ir gan priekšrocības, gan trūkumi.

Bangalores āšramā, 7.02.2010
http://wisdomfromsrisriravishankar.blogspot.com/

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s