Cildeno tikumi. Paulu Koelju. Gaismas Cīnītāja baušļi.

Gaismas Cīnītājus var pazīt pēc skatiena.
Tie dzīvo mūsu pasaulē, viņi ir mūsu pasaules daļa, mūsu pasaulē tie ir sūtīti un nākuši bez zižļa un bez sandalēm. Nereti tie sajūt bailes. Ne vienmēr tie rīkojas pareizi.
Gaismas Cīnītāji reizēm mokās dēļ sīkumiem, sarūgtinās par niekiem, uzskata, ka nespēj attīstīties. Laiku pa laikam Gaismas Cīnītāji domā, ka nav ne brīnuma, nedz svētlaimes cienīgi.
Gaismas Cīnītāji bieži vaicā sev un cits citam, ko viņi šeit dara, un vēl biežāk nonāk pie slēdziena, ka viņu dzīvei nav jēgas.
Tieši tādēļ viņi ir Gaismas Cīnītāji. Tādēļ, ka mēdz kļūdīties. Tādēļ, ka vaicā. Tadēļ, ka nepaguruši meklē jēgu. Meklē un galu galā atrod.
***
Gaismas Cīnītājs zina, ka dažiem brīžiem gadās atkārtoties.
Viņš bieži saduras ar grūtībām, kādas kādreiz ir pārvarējis, un mēdz nokļūt sarežģītā stāvoklī, ar kādu kādreiz jau ar godu ticis galā, un tas viņa garu mulsina: viņam šķiet, ka ja jau viss atkārtojas, tad viņš mīņājas uz vietas, nespēdams tikt uz priekšu.
“Es taču jau caur to esmu gājis” – viņš sūrojas savai sirdij.
“Gan gāji, atbild sirds, – bet neizgāji”.
Un cīnītājs tad apjēdz, ka liktenis sūta viņam atkārtotu pieredzējumu ar vienu vien nolūku – iemācīt viņam to, ko viņš ar reizi nav gribējis apjēgt.
***
“Dīvaini, – prāto pie sevis Gaismas Cīnītājs, – Esmu saticis tik pulka ļaužu, kuri pie pirmās izdevības ir tiekušies parādīt sevi no savas vismuļķīgākās puses. Aiz kareivīga spiediena viņi slēpj iekšēju spēku; vientulības bailes slēpj zem neatkarīguma maskas. Viņi netic paši savām spējām, bet uz visiem stūriem klaigā par saviem tikumiem un labajām īpašībām”.
Cīnītājs saredz šādas īpašības daudzos vīros un sievās, ko pazinis. Bet nekad nav ļāvies maldiem, neuzticas pirmajam iespaidam, – bet ja viņu grib pārsteigt vai rosināt ziņkāri, domīgi klusē. Un noturīgi izmanto katru izdevīgu gadījumu, lai pielabotu savus trūkumus, jo redz sevi citos ļaudīs kā spogulī.
Gaismas Cīnītājs ir vienmēr atvērts jaunām mācībām.

http://nechto.su/elektronnaya-versiya-zhurnala-nechto/nomer-2/zerna-mudrosti/zapovedi-voina-sveta/

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s