Om Namah Šivaja – es palokos Dievam sevī

Om Namah Šivaja tiek uzskatīta par dižu atbrīvošanās (pašapjēgas) mantru un saukta arī par pieczilbju mantru.

Nozīme:

Tā nozīmē “Es zemojos Šivas priekšā”. Šiva ir visaugstākā īstenība, iekšējais ES. Tas ir vārds, kas dots apziņai, kas mājo visā.
Saskaņā ar hinduisma mitoloģiju ir trīs Dievi (Dieva aspekti), kas darbina visu radīto. Brahma – visuma radītājs, Višnu – visuma saglabātājs, un Šiva – tas, kurš beigās visumu sagrauj. Šīs Dieva trejādības vidū Šiva, kaut uzskatīts par iznīcinātāju, nozīmē arī iekšējo ES, kas paliek neskarts pat pēc tam, kad ir beidzies viss (radītais).
Šīs mantras skandētājs zemojas Šivas priekšā – sava īstā Es (savas īstās būtības) priekšā.

Om Namah Šivaja ir ļoti varena mantra. Par to tiek teikts, ka, ja šī mantra pastāvīgi vibrē tavā sirdī, tad nav nepieciešams turēties pie atsacīšanās – askētisma, meditācijas vai jogas vingrinājumiem. Lai skandētu šo mantru, nav vajadzīgi nekādi rituāli, nedz ceremonijas, nedz tā ir jāveic labvēlīgā laikā noteiktā vietā. Šī mantra ir brīva no jebkādiem ierobežojumiem. To var skandēt katrs, jauns vai vecs, bagāts vai nabags, un neatkarīgi no cilvēka stāvokļa tā viņu šķīstīs.

Kā skandēt “Om Namah Šivaja”

Sēdi ērti un mierīgi. Sāc atkārtot šo mantru prātā vai skaļi tādā pat ritumā, kā runā; pilnībā apzinoties (nenovēršoties no) tās nozīmi.
Atkārto “Om Namah Šivaja” ar izjūtu, ka tu palokies, zemojies pret Šivu – savu patieso iekšējo ES. Atkārto mantru ar dziļu cieņu. Iekšējais ES ir Dieva klātbūtne tevī. Tādējādi, izsakot “Om Namah Šivaja”, tas ir, “es zemojos Šivas priekšā”, tu īstenībā noliecies Dieva – dižās visvarenības priekšā. Dieva vārda (apjēgta) atkārtošana ir tas pats, kas saplūšana ar pašu Tā esamību.  Kad tu izsaki Dieva vārdu ar savām lūpām, tu savā ziņā pieredzi pašu Dievu. Tikai skandē šo mantru ticībā, un tās varenās skaņas sāks darīt ar tevi brīnumus.

http://www.meditationiseasy.com/mCorner/techniques/Om_namah_shivaya.htm

Om Namaha Shivaya (10 minūtes)

“Tie, kuri skandē šo ierakstu, droši vien jau ir sasnieguši anandas (sanskr. – svētlaime, līksme)  stāvokli. Es domāju, ka tas tevi bez pūlēm pārnesīs brīnišķā pārcilvēciskā stāvoklī, jo tas ir tas, ko pieredzēju es. Lūdzu, pasēdiet kādas piecas minūtes pēc klausīšanās, un iegrimsit.” W. Sydnor.

Dzied Bhanumati Narsimhana, Šri Šri Ravi Šankara māsa; Urmila Devi Goenka, Dzīves mākslas kursa skolotāja, Kreigs Priss (Craig Pruess), Dzīves mākslas meditācijas un jogas skolotājs, mūziķis, diriģents, komponists, diska autors; kopā ar citiem Dzīves mākslas dalībniekiem.

Tas pats, 30 minūtes, 47,9 MB, nokraujams

http://revver.com/video/890808/om-namaha-shivaya-a-unique-version/

No Sacred Chants of Shiva
© 2000 Heaven on Earth Music Limited (5060002520284)

http://store.artofliving.org/product/8cb514ae-2a94-4b3e-8d85-812c306e9c8a.aspx

Om Namaha Shivaya – Deva Premal

Om Namah Shivaya

Om Namah Shivaya (mierpilna)

“Om Namaha Shivaya ar Tibetas budistu altāru tōnkō (Thangka) attēliem

Roberta Gassa mūzika “Om Namaha Shivaya”

Badžana Om Namah Shivaya

Dheeraj Kumar vadībā

Om Namah Shivaya (shiva Sahasranama Mantra)

Svētā Kailas kalna (sanskritā Kailāśā (kristāla) Parvata, arī Kailaš, Gana-parvata un Rajatadri – “sudraba kalns”, Meru, Sumeru, Gangs Rinpoče (“sniegu dārgakmens”), Tisé, Ashtapada, Svastikas kalns) attēli Šivas tūkstošvārdu (sahasranāma) himnas pavadījumā. Sahasranāma sniedz šā dieva aspekta īpašību uzskaitījumu.

6200 m augstais Kailas kalns atrodas Himalajos, ziemeļos no Manasa ezera. Šivas paradīze esot bijusi Kailasa kalnā, tādējādi Kuveras mājoklī. Pirmsbudisma bon tradīcijā kalna apvidus un pats šis deviņstaru Svastikas kalns tiek uzskatīts par visu garīgo spēku mājokli Tagzig (uzskatīts par Tadžik) Olmo Lung Ring (uzskatīts par Olmaliq, kas tagad piederas Uzbekistānai, bet agrāk Tadžikijai) valstī, arī par Šambalu. Hinduisma tradīcijā Kailāš ir pasaules centrs, no kura virsotnes paceļas saite uz izplatījumu.

Ir arī diezgan vaļīgs uzskats, ka Kailāšs ir Šivas sešdesmit četru dievību – pusdievu, Šivas kalpu abhasvaru mājoklis. Šie pusdievi it kā pārstāv Brahmas pastāvīgās pārpasaulīgās, pasauli izstarojošās gribas izraisītas attīstības norises  noteiktu attīstības  ciklu un darbīgu posmu.

Kalns atrodas starp Indas, Satledž (Indas pieteka), Brahmaputras un Karnali (Gangas pieteka) upju iztekām.

http://www.buddhachannel.tv/portail/spip.php?article4951

Kjunglung – Garudas ieleja (4.daļa)

Sagruvusi alu pilsēta Garudas jeb Kjunglung (Kyunglung) ielejā Kailas kalna apgabalā, atliekas no Šang-Šung (Zhang Zhung) civilizācijas, kura kādreiz pievienota Tibetai,  galvaspilsētas.

Šang-Šung civilizācija ir aptvērusi svēto Kailāš kalnu un pletusies uz rietumiem līdz sarmatu apgabaliem jeb mūsdienu Ladakai un Baltistānai, dienvidrietumos līdz Džalandarai (Jalandhar), dienvidos līdz Mustang karalistei (Kingdom of Mustang) Nepālā, austrumos iekļaujot Vidustibetu un ziemeļos plešoties pāri milzīgajam Čang Tang (Chang Tang) līdzenumam un Taklamakana tuksnesim līdz Šaņšanai (Shanshan). Tādējādi Šang-Šung ir pārvaldījusi lielu daļu no “Pasaules jumta”. Šang-Šung ir sastāvējusi no trim apgabaliem – ārējā sGob-ba (apmēram Rietumtibeta no Gilgitas līdz Dangs-ra khyung-rdzong), iekšējā Phug-pa (sTag-gzig (Tazig, Tadžik), parasti uzskatīts par Baktriju) un vidējā Bar-ba (rGya-mkhar bar-chod, vēl neidentificēts).


http://www.youtube.com/watch?v=oqmF5pImnII&NR=1

Garudas jeb Kjunglung pilsētas jeb, varbūt, Šambalas detaļas bildēs uz 4 lapām

http://www.nirvana-tour.ru/album/thumbnails.php?album=8&page=1

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s