90 pret 10 likums. Šri Šri Ravi Šankars

Tas izmainīs tavu dzīvi.

Atklāj sev 90/10 likumu. Tas izmainīs tavu dzīvi (vismaz veidu, kā tu attiecies uz lietām). Kas tas ir par likumu? 10% no dzīves ir tas, kas ar tevi notiek. 90% no dzīves nosaka tava attieksme pret to. Ko tas nozīmē? 10% no tā, kas ar mums notiek, tiešām nav mūsu varā.
Mēs nevaram aizliegt mašīnai salūzt. Lidmašīna var ielidot par vēlu, sagraujot man visu pasākumu sarakstu. Autobusa vadītājs var atstāt mūs uz ceļa. Mēs nepārvaldam šos 10%. Ar pārējiem 90% ir citādi. Šos pārējos 90% nosakām mēs.
Kā? … … Ar savu attieksmi.
Tu nevari nomainīt sarkano gaismu luksoforā, bet tu vari pārvaldīt savu reakciju. Neļauj cilvēkiem sevi muļķot; TU esi tas, kas var pārvaldīt savu attieksmi.
10% no dzīves ir tas, kas ar tevi notiek. 90% no dzīves nosaka tava attieksme pret to.
Ņemsim piemēru.
Tu ēd brokastis kopā ar ģimeni. Tava meita izgāž kafijas krūzi uz tava darba krekla. Nav tavā varā tas, kas tikko noticis. Bet kas notiks tālāk, to nosaka tava attieksme.
Tu nolādi. Tu asi lamā savu meitu par krūzes apgāšanu. Tā sabrūk asarās. Izlamājis viņu, tu meties virsū sievai un rāj viņu par to, ka nolikusi krūzi par tuvu galda malai. Seko ātra vārdu kauja. Tu drāzies uz augšstāvu un nomaini kreklu. Atgriezies lejā, tu skaties, ka meita ir bijusi pārāk pārņemta ar raudāšanu, lai pabeigtu brokastis un gatavotos skolai. Viņa nokavē autobusu. Tavai sievai tūdaļ jādodas uz darbu. Tu meties uz autiņu un ved meitu uz skolu. Tā kā tu kavē, tu brauc 40 jūdzes stundā pie ierobežojuma 30 jūdzes. Pēc 15 minūšu aizturēšanas un 200 rūpiju soda naudas zaudējuma tu sasniedz skolu. Tava meita skrien iekšā neatvadījusies. Ieradies birojā 20 minūtes par vēlu, tu pamani, ka esi aizmirsis portfeli. Tava diena ir sākusies briesmīgi. Turpinājumā viss, šķiet, iet arvien sliktāk. Tu nepacietīgi gaidi darba beigas. Atgriezies mājās, tu pamani kādu plaisu savās attiecībās ar sievu un meitu.
Kāpēc? … … Tikai dēļ savas reakcijas no rīta.
Kāpēc tev bija slikta diena?
A) Vai kafija to izraisīja?
B) Vai tava meita to izraisīja?
C) Vai policists to izraisīja?
D) Vai tu to izraisīji?
Atbilde ir “D”.
Nebija tavā varā tas, kas notika ar kafiju. Tas, kā tu ārdījies tajās 5 sekundēs, ir tas, kas sabojāja tavu dienu. Te nu ir tas, kas varēja notikt, un kas notika.
Kafija tevi apšļaksta. Tava meita ir tuvu raudām. Tu laipni saki, “Nekas, medutiņ, tev tikai vajadzētu būt uzmanīgākai citreiz”. Paķēris dvieli, tu uzskrien augšā. Pārvilcis kreklu un paņēmis portfeli, atgriezies lejā tieši laikā, lai pa logu redzētu, ka tavs bērns iekāpj autobusā. Viņa pagriežas un pamāj. Tu ierodies darbā ar 5 minūšu rezervi un mundri sveicini darba biedrus. Tavs priekšnieks piezīmē, ka tev laikam ir jauka diena. Atšķirību pamanīji?
Divas atšķirīgas norises. Abas sākas vienā punktā. Abas beidzās dažādi. Kāpēc? Tavas ATTIEKSMES dēļ. Tu patiesi nevari pārvaldīt 10% no tā, kas notiek. Bet pārējos 90% nosaka tava attieksme.
Ir vairāki veidi, kā lietot 90/10 likumu. Ja kāds runā par tevi ļaunu, neesi sūklis. Ļauj uzbrukumam iztecēt kā ūdenim no glāzes. Tev nav jāļauj sliktai piezīmei sevi bojāt! Attiecies pienācīgi, un tas nesabojās tavu dienu. Nemākulīga attieksme var novest pie drauga zaudējuma, iekarsuma, uzbudinājuma utt.
Kā tu izturies, kad kāds tevi aizkavē pie stūres? Zaudē savaldīšanos? Dauzi stūres ratu? (Manam draugam stūre nolūza.) Lamājies? Tev uzskrien asinsspiediens? Vai tu viņu nosodi un apsaukā? KAS NOTIKS, ja tu ieradīsies darbā desmit sekundes vēlāk? Kāpēc ļaut autiņiem bojāt tavu braucienu?
Atceries 90/10 likumu un nesatraucies par to.
Tev paziņo, ka esi zaudējis darbu. Kādēļ zaudēt miegu un uzbudināties? Gan izdosies. Izmanto savu rūpju enerģiju cita darba sameklēšanā. Lidmašīna kavējas; tas var izjaukt tavus dienas darbus. Kāpēc izgāzt savu neapmierinātību uz stjuarti? Viņa nevar ietekmēt to, kas notiek. Izmanto šo laiku, lai kaut ko iemācītos, iepazītos ar kādu pasažieri. Kāpēc uzbudināties? Tas tikai padarīs lietas sliktākas.
Tagad tu zini 90-10 likumu. Lieto to, un būsi pārsteigts par iznākumu. Tu nezaudēsi neko, ja pamēģināsi. 90-10 likums ir neticami iedarbīgs. Šo likumu zin un lieto ļoti maz cilvēku. Kāds ir iznākums?
Cilvēku miljoni cieš no nepelnīta uzbudinājuma, pārdzīvojumiem, grūtībām un sirdssāpēm. Mums visiem būtu jāapjēdz un jālieto 90/10 likumu.
Tas VAR izmainīt tavu dzīvi!!!

2008.g. janvārī

http://www.cosmiclighthouse.com/jan08/articles/90-10_principle?page=0%2C0

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s