Grāmatu simti. Idriss Šahs. No “Austrumu domātāji”

Kādam no Hadžaganu (Skolotāju) kopienas šeihiem paziņoja, ka ne vēlāk kā pēc trim mēnešiem viņam ir jāstājas Turkestānas garīdzniecības un likumdevēju priekšā, lai pārliecinātu tos, ka viņš māca savus skolniekus atbilstoši šariātam – islāma tradicionālajam likumam.
Viņš ir piedāvājies atsūtīt savus mācekļus, lai pārbauda, vai viņi zina svētās grāmatas un rituālus, tomēr pārvaldnieks atbildējis, ka šeihu tāpat kā visus domātājus ir jāpārbauda pēc viņa darbu pareizības un godprātības.
Uz to brīdi viedais nebija uzrakstījis nevienu grāmatu. Pie darba sēdās trīssimt viņa mācekļi, lai līdz noteiktajam laikam uzrakstītu grāmatas ar nevainojamu likumu un tradīciju skaidrojumu.
Stājies pārbaudītāju sapulces priekšā, viedais teicis:
“Atnesu simts grāmatas, kas satur mācības, kuras ir guvuši mani mācekļi. Ja vēlaties pārbaudīt pārējos, dodiet mums kaut cik laika, jo pārējās no tūkstoš grāmatām, kas ir mūsu darba iznākums, pastāv tikai mācekļu sirdīs, bet mēs varam uzrakstīt tās arī šeit; un esmu atvedis līdzi piecsimt cilvēkus, lai tie var tūdaļ sākt šo darbu, ja jums tas labpatiks.”

No angļu valodas tulkojis H.B.Nomadovs
http://bazar-vokzal.net/newsroom/thinkers/think1.htm

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s