Brīnums. Idriss Šahs. No “Austrumu domātāji”

Imāms Alī, saskaņā ar Durud-i-Kuzimi, neskatoties uz apkārtejo nemieru, pielaida savā klātbūtnē svešzemnieku. Nepagāja ne piecpadsmit minūtes, kā imāms teica saviem pavadoņiem:
“Šis cilvēks kļūs svēts, kad atstās šo namu, un viņa spēks būs nepāsrspējams.”
Tā kā Hadrats Alī bija tik vien kā pacēlis savu labo roku pār atnācēja galvu, viņa mācekli jautāja cits citam, kāpēc viņi nevar saņemt tādu pat svētību tādai pat acumirklīgai pārveidei.
Alī teica:
“Šim cilvēkam piemita pazemība. Tās dēļ es spēju nodot viņam Bāraku (sūfi svēto garīgais spēks). Neveiksmes pazemības dzīvošanā ir padarījušas jūs grūti pieejamus ietekmei, jo jūs esat kļuvuši par saviem šķēršļiem. Ja vēlaties savas augstprātības pierādījumu, lūk tas: pazemīgs cilvēks domā, ka nespēj mācīties bez milzīgas piepūles un laika patēriņa. Iznākumā viņš mācās viegli un ātri. Augstprātīgie domā, ka ir gatavi, un prasa Baraku, noraidot pat domu, ka nav cienīgi. Viena lieta ir nebūt cienīgam, cita un sliktāka lieta ir nespēt saprast, ka tas ir iespējams. Vēl sliktāk ir iedomāties sevi par pazemīgu vai censties būt patiesam, kad tas tā nav. Bet vissliktāk – nedomāt ne par ko, kamēr neieraugi kādu svešzemnieku, pret kuru izjūti tādu pārākumu, ka paša rīcība kļūst nevaldāma.”

No angļu valodas tulkojis H.B.Nomadovs
http://bazar-vokzal.net/newsroom/thinkers/think1.htm

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s