Kad atnāk cilvēks. Idriss Šahs. No “Zem patiesības aizsega”

Bahauddins Nakšbands teica:
“Kad pie jums atnāk cilvēks, atceraties, ka viņa uzvedībā un runā ir sajaucies daudz kas. Viņš nav atnācis vienkārši tikai pirkt vai pārdot, pārliecināt jūs par kaut ko, savu ērtību meklējumos vai jūsu ērtību dēļ, vai lai saprastu kaut ko pats, vai paskaidrotu kaut ko jums. Viņš gandrīz visos gadījumos atnāks ar šo visu un vēl ar daudz ko citu.
Līdzīgi kā atveras sīpola kārtiņas, tā arī viņš atkailinās jums savus dziļākos slāņus vienu pēc otra. Galu galā no tā, ko viņš saka, jūs noteiksit, kā viņš iekšēji jūs pieņem.
Kad tāds stāvoklis iestāsies, jums būs pilnīgi vienaldzīgs viņa runas un rīcības ārējais saturs, jo jūs spēsit uztvert īstenību, kas stāv aiz visa tā.
Labi atcerieties: persona, rīkojoties kā es uzskaitīju, pati pat nepamana, ka runā (tiešas saskares) “sirds valodā”. Drīzāk viņš iztēlosies, ka viņa uzvedību rosina kulturāli, zinātniski vai citādi apsvērumi. Šādā veidā sūfiji lasa domas, kuras nespēj izlasīt paši domātāji. Bez tam, sūfijs zina, cik cilvēks lietpratīgs īstenībā, cik daudz tas zin pa īstam, – neatkarīgi no tā, ko cilvēks domā par sevi pats – un ko viņš spēj sasniegt.
Tas ir sohbata (cilvēciskās saskarsmes) galvenais mērķis”.

http://www.sky.od.ua/~serg2002/idris.html

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s