Audzējot pasaules izpratni. Šri Šri Ravi Šankars

Mani mīļie,
Ļaudis, kas uzņemas atbildību, bieži vien nelūdzas, bet tie, kas lūdzas, neuzņemas atbildību.
Interesanti, ka šī zāle (ANO), kura nes atbildību par visu pasauli, šodien redzēja daudz lūdzošu cilvēku. Un tāda ir šā laika vajadzība.
Katrā reliģijā ir trīs puses: vērtības, zīmes un paņēmieni. Zīmes un paņēmieni atšķiras, bet vērtības visām reliģijām ir vienādas. Neapspriežamība (fundamentālisms) un neiecietība pasaulē pieaug tādēļ, ka cilvēki ir iestrēguši tikai paņēmienos, zīmēs vai rituālos. Tie aizmirst vērtības, vispārcilvēciskas vērtības; un ir ļoti aizkustinoši redzēt šeit visu sabiedrību visus reliģiskos vadītājus,

kuri ir sanākuši šeit kopā, lai audzētu vispārcilvēciskas vērtības.
Garam tīk daudzveidība. Šajā pasaulē nav tikai viens augļu veids, viens cilvēku tips vai viena dzīvnieku suga. Garam tīk daudzveidība, tāpēc mēģināsim neuztiept tam uniformu. Baudīsim radīšanas daudzveidību, godinot visus veidus, cienot un patiesi mīlot. Esam pieraduši lietot jēdzienu “reliģiskā iecietība”. Es domāju, ka šodien šie vārdi ir novecojuši. Iecietīgi jūs attiecaties pret to, ko nemīlat. Vai jūs tā nedomājat?
Ir pienācis laiks mīlēt katra reliģiju tāpat kā savu. Reliģijas dižums nav tajā, ka tā ir manējā, dižums ir pašā reliģijā. Kad to sapratīs visi garīdznieki, sludinātāji un tie, kas vada ļaudis pa garīguma un reliģijas ceļu, tad tiks pielikts beigu punkts fanātismam un fundamentālismam, kas vēl turpinās šajā skaistajā pasaulē.
Būs ļoti labi, ja mēs visi pieņemsim rezolūciju, kas iemācīs ļaudīm uzzināt nedaudz par katru reliģiju, lai izvērstu savu pasaules uzskatu. Bez šaubām, katrs iedziļināti attīstīsies savā reliģijā, bet pašlaik ir ļoti svarīgi gūt priekšstatu par visām reliģijām. Mums visiem vajag strādāt pie tā. Mēs lūdzam un redzam dievišķo sevī. Bez lūgsnas un apceres, kas ir dzīves garīgā puse, reliģijas ir tikai sausa miza. Es bieži stāstu, ka reliģija ir banāna miza, bet garīgums ir pats banāns. Nelaime pasaulē pastāv tādēļ, ka mēs izmetam banānu un turamies pie izkaltušas mizas. Tāpēc mums vajag spēcināt mūsu dzīves garīgo pusi.
Pamaniet sevī mīlestību – un tā ir apcere (meditācija); pamaniet Dievu cilvēkā, kas stāv blakus – un tā ir kalpošana. Kalpošana un apcere iet roku rokā. Šī ir brīnišķīga izdevība visiem sabiedriskiem vadītājiem, kurus satrauc terorisms un fundamentālisms; šī ir izdevība apskatīties un novērtēt, kur tad mēs esam kļūdījušies. Kas tad pietrūkst mūsu sabiedrībā? Kā varam bagātināt vispārcilvēciskās vērtības, bez kurām Zeme nevar pastāvēt?
Iepriekšējais gadsimts bija uniformu un apvienību gadsimts. Virzīsimies tagad uz kopības ēru.
Ar šiem dažiem vārdiem es lūdzos un uzņemos atbildību, gan vienu, gan otru vienlaicīgi.

Šri Šri Ravi Šankars
ANO, 2000.gada 28. augusts

http://www.artofliving.ru/ru/materials/detail.php?ID=41

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s